Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

O nás

UMÍME VÉST LIDI K ÚSPĚCHU, VÍME CO FUNGUJE !

Naše priority :

 • Moderní trendy výcviku, výcvik štěňat a dospělých psů pozitivními metodami, správná motivace.
 • Škola hrou – při výchově používáme mnoho nenásilných výcvikových her.
 • Individuální přístup k jednotlivým plemenům i jednotlivým psům.
 • Učení bez používání drilu ! Žádné tresty !
 • Samozřejmostí je přirozená komunikace se psem.
 • Sestavení učebního plánu zvlášť pro každého jednotlivce !
 • Stále se učíme od těch nejlepších na světě, zúčastňujeme se špičkových seminářů v Česku i ve světě ! 

  Proč s námi ?

 • Odhalíte s námi tajemství psího chování a psích zákonů .
 • Objevíte s námi spoustu nových triků a výcvikových postupů .
 • Poradíme, jak nastavit plán výcviku a pracovat na neustálém zlepšování !
 • Poznáte spoustu zajímavých možností, jak aktivně a efektivně trávit s pejskem Váš volný čas !
 • Zjistíte, že vše co psa učíme je přirozený proces výchovy .
 • Získáte společníka a hlavně parťáka, na kterého se můžete spolehnout !
 • A nezabere Vám to ani tolik času, kolik se nyní domníváte :-)) ​

 

Náš výcvik je založen na pozitivním cvičení (velmi zjednodušeně - netrestáme za špatné chování, nýbrž chválíme za správné. 

Vítána jsou všechna plemena psů ! Upřednostňujeme individuální práci s majitelem a jeho pejskem v závislosti na plemeni psa a kvalitu před hromadným neřízeným výcvikem. Máte problémy se svým psem, nevíte si rady s taháním na vodítku, kousáním psa, sbíráním fujtajblů ze země, napadáním ostatních psů, lidí atd. ? Přijďte se poradit ! Navrhneme konkrétní nejefektivnější metody a postupy výchovy a výcviku vašeho pejska.

Cílem skupinové poslušnosti je naučit majitele, jak se psem zacházet v určitých situacích a co udělat ve vhodnou chvíli, abychom případným problémům předešli nebo nejlépe zabránili . Cílem je pochopit psí uvažování, naučit psa soustředění, budování správné motivace k plnění povelu, nácvik přivolání psa, základní povely a simulace různých situací, abychom psa naučili se chovat.

 Dále jsou kurzy zaměřeny na správnou výchovu a výcvik Vašeho miláčka pro bezproblémové soužití lidí a psů. Některá nedorozumění vznikají bohužel na základě špatného pochopení chování a reakcí psa, z neznalosti charakteru psa a přisuzováním lidských vlastností ! Chyba není nikdy na straně psa, ale na straně majitele, který výchovu a výcvik psa zanedbal nebo dokonce psa vůbec nevychoval. Naučte svého mazlíčka porozumět tomu co od něj chcete ! Učení u štěňat přistupujeme jemně a pozitivně. Jsme odpůrci fyzických trestů a zastánci přístupu, který zajistí, že pes bude poslouchat a bude chtít poslouchat - ne, že bude poslouchat, protože musí !! Není to pes, kdo potřebuje trénink, ale člověk ! Na práci se psy a jejich majiteli je spousta strašně zajímavých věcí. Nejvíc ale asi to, jak se člověk často sám musí změnit a pracovat na sobě, když potřebuje změnit  svého psa. Právě špatné používání odměny a trestu je nejčastěji příčinou problémového chování psů. 

    

Plemena, která se nedají vycvičit / vychovat, neexistují.

Rozplývat se pouze nad tím, jak je štěňátko roztomilé a zanedbat jeho výchovu a výcvik, se může v budoucnu stát velkým problémem. A každý promarněný den u štěněte stojí minimálně měsíční námahu v jeho dospělosti. Proto je nutné začít s výchovou a výcvikem co nejdříve, po malých krůčcích, ale trpělivě a pravidelně.

Všichni bez rozdílu však pro svůj život s člověkem potřebují alespoň základní dovednosti, které se musí naučit výcvikem. Psa jakéhokoliv plemena nelze výcvikem poškodit.    

 

V dnešní moderní kynologii se stále více vyžaduje především radostný projev psa,  pes pracuje s radostí a pozitivně motivován. Není zde povolen žádný hrubý nátlak ! Při výcviku psů neuznávám dril a nepřiměřené násilí. Základem všeho je fungující vztah mezi psem a psovodem, rozmanitost, nápaditost a individuální přístup. Obtížnost poslušnosti tedy spočívá v  tom, že uvedené činnosti musí pes provádět nejen na naše povely, ale ještě k tomu ochotně a radostně ! Docílit takové spolupráce se psem chce obrovské znalosti, zkušenost, velkou dávku trpělivosti a pevné nervy. Říkám lidem: chcete změnit chování svého psa? Pak musíte začít sami u sebe, musíte změnit především svoje chování !

      

Abychom vycházeli s našimi psy, musíme je vést. Aby nás pes poslouchal, musíme být skutečným lídrem, vůdcem smečky. Zároveň se musíme od psů sami učit. "Ve světě zvířat můžete být vůdce, pouze pokud si to skutečně zasloužíte. Psa si můžete podmanit silou, ale pak to nepůjde z jeho duše.... 

Pes je inteligentní tvor a základní podmínka k tomu, aby jste fungovali jako dvojka je  existence “ lidského vůdce “ smečky s přirozenou autoritou. Všimli jste si někdy, že jsou lidí, kterým stačí na psa promluvit tiše a pes udělá všechno na světě ? A jsou i lidé, kteří kdyby se zbláznili, tak svého psa nepřivolají ? Je to vždycky jen na člověku, jaký vztah si se psem vybuduje a jak Vás pes bude brát. Učíme majitele psů jak se svým psem zacházet, jak se k němu chovat, jak se na něj dívat, jak naučit prvky poslušnosti sám. Pomůžeme mu psa nastartovat. Ale zbytek vztahu už je na něm. Ne každý to dokáže vstřebat a pochopit . Pokud to nedokáže tak se mu to vrátí a pes je potom odsouzen k celoživotnímu pobytu a životu na vodítku !!    Každá chyba ve výchově, byt i někdy zdánlivě nepatrná, může míti za následek snížení kvality výcviku psa a přes značné úsilí se vám chybu nepodaří nikdy odstranit !  Pokud chcete mít skutečně vychovaného psa, musíte se tomu dlouhodobě a systematicky věnovat !!  Pouze vychovaný pes neobtěžuje své okolí a je pro všechny příjemným společníkem ! Každý pes má u nás šanci naučit se poslouchat svého pána, paničku  !  Pod vedením zkušeného instruktora u nás se Vám to spolu jistě podaří ! Většina problémového chování psů vzniká bohužel nedůsledností a neznalostí ze strany majitele.

 

Aplikujeme osvědčené tréninkové metody pro vás a vašeho psa ! Přesvědčte se, jde to i jinak ! Netrestejte svá štěňátka jen proto, že si vzájemně nerozumíte ! Všichni psi jsou osobnosti, všichni jsou hodně chytří a zároveň citliví. Dívejte se na ně a pozorujte, oni sami řeknou jak " to máte dělat a co chějí ".Rádi bychom zdůraznili, že od klasických cvičáků pro psy se odlišujeme hlavně tím, že výcvik v PSÍ ŠKOLE není zajišťován příležitostnými dobrovolníky sdruženými v zájmovém kynologickém klubu, ale lidmi, kteří mají ty nejlepší výsledky – úspěšně složené zkoušky z výkonu, výstavní ocenění, reprezentace na mistrovství republiky a díky tomu odpovídající praktické zkušenosti, které mohou předávat. Nedělejte si iluze, že obdobní lidé jsou k dispozici na každém cvičišti pro psy a každý den radí pejskařům. Skutečnost je jiná, kynologové těchto kvalit stále trénují obvykle několik psů na vrcholové zkoušky a závody v praxi, veškerý čas obětují přípravě těchto psů. Zároveň se stále zdokonalují a znají moderní metody výcviku pro vašeho psa. 

 


TOPlist