Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

VII. Program převýchovy

devilPolepšovna psích mazlíčků ! Program převýchovy devil

 " Lidé jsou opravdu dobří v tom, že dostávají psa do nemožných situací  !! "

Řešení pro problémové psy. Cílem výcviku je změnit chování psa ve Váš prospěch . Psů se nesmíme v případě problému zbavovat, musíme jim pomoct a naučit se vzájemně porozumnět ! Většina problémů vzniká vinou majitele špatnou výchovou, z nedostatku informací a neschopností porozumnět psímu chování. Důležité je si uvědomit, že chyba je VŽDY na druhém konci vodítka !! Pes dělá jen to, co jsme ho naučli nebo mu dovolili. 

Nedovolte psovi, aby dotíral a vnucoval se vám ! Čím více psu podlézáte a snažíte se mu ve všem vyhovět, tím více ztrácíte jeho závislost na vás a zároveň i výši svého postavení v hierarchické pozici.Systém spočívá v tom, že pes přijde, něco chce a suverénně si myslí, že to bude. Ale nebude, pošlu ho pryč, a pokud to nepochopí a stále dotírá, prostě ho vyhodím nebo vyženu někam pryč. Slovo „dotírá“ je klíčové k následnému dění a uvažování psa . Dotírá totiž znamená: vnucuje se. Pokud pes používá příliš často ve své řeči ,já chci´ anebo ,já nechci´, jste v průšvihu vy a pes si může dělat, co chce. Také tyto výrazy u svých psů často vidím, ale moje odpověď na tento způsob vyjadřování je ,Ty něco chceš? Tak odchod!´. Brzy mu dojde, že není na tak vysoké pozici, aby mě mohl řídit a organizovat můj čas, který mu já dávám. Pes by měl totiž používat fráze typu ,rád bych, nikoli ,já chci.

Chyba není v jeho, ale ve vašem myšlení Je mi jasné a ze zkušeností vím, že je to zapříčiněno jistým pocitem viny a dluhu pána vůči jeho psu, kdy byl v práci a nevěnoval se mu, tak se mu to snaží vynahradit. To je ale omyl! Nic nemusí! Pán je (respektive měl by být) na tak vysoké hierarchické pozici, že může cokoli, kdežto pes, jenom to, co chce jeho pán, přičemž nemá právo si o to ,vyřvávat´ nebo jakkoli vynucovat. Pán by měl mít natolik rozum, že nedá psu vše, o co si řekne, protože je to nejkratší cesta k průšvihu. „Chyba je ve způsobu vašeho, ne jeho myšlení. Pes  se má učit od vás a ne vy od něho. Odstup, který si od vás pes udržuje při výletech v terénu, je jen známka toho, že ho nepřivoláváte, ale ,lovíte Pes je dost chytrý na to, aby se nenechal ,ulovit dobrovolně, jinak by mu z toho následně plynuly jisté  nevýhody.

Potřebujete radu, pomoc s výchovou ? 

Prosím, kontaktujte nás  psiskolapodlesi@seznam.cz mail

 


TOPlist